© Adobe Stock

Bez kropli mleka. Lindt stawia na wegańską czekoladę

0 udostępnień
0
0
0

„Czekolada bez mleka krowiego to już nie fantazja, a rzeczywistość. W tej  dekadzie wegańskie słodycze ostatecznie przestaną być produktem niszowym” – donosi redakcja „Magazynu Sukces”. Okazuje się, że Lindt w listopadzie wypuści na rynek w Niemczech nowy produkt – swoją pierwszą wegańską czekoladę. I to w trzech odsłonach! Kolekcję o nazwie Hello tworzyć będą trzy smaki – słony karmel, orzech laskowy oraz ciastka. Zamiast mleka krowiego, producent w swoich słodyczach ma wykorzystać mleko owsiane.

Oferta skierowana jest nie tylko do zadeklarowanych wegan, rośnie także liczba klientów, którzy cierpią na nietolerancję laktozy. Mimo to bezmleczne słodycze to wciąż nisza rynkowa. Propozycje alternatyw wciąż powstają, rozważają je również światowi potentaci. „W ubiegłym roku najwięksi globalni producenci, jak Barry Callebaut czy Mars, zaczęli nadrabiać zaległości, wprowadzając do sprzedaży nowe produkty. W tym roku o pracy nad nową wegańską recepturą poinformowała również firma Mondelez, właściciel między innymi popularnej marki czekolad Cadbury. Premierę nowego produktu w ofercie firmy planowano na „wegański styczeń” (Veganuary), jednak trwające od dwóch lat poszukiwania idealnego przepisu przeciągną się jeszcze o kilka miesięcy” – donosi magazyn będący biznesowym dodatkiem do „Rzeczpospolitej”. Mimo wszystko należy cieszyć się z pozytywnych trendów: według raportu Transparency Market Reasearch rosnąca świadomość konsumentów, zainteresowanych zdrowym żywieniem i chcących redukować koszt ekologiczny produkcji oraz towarzyszące jej cierpienia zwierząt to główne powody otwierania się światowych producentów żywności na wegan i wegetarian.

może Ci się spodobać

Hagia Sofia – wielki powrót

Nic nie trwa wiecznie, wszystko przemija, daj życiu płynąć – powtarzają przewodnicy duchowi. I tak można by spojrzeć…
Social Media

Co zdradzają o nas social media?

Z twoich wpisów w social mediach można wywnioskować więcej niż myślisz. Wiedzą o tym różne podmioty, które prześwietlają…