Aleksandra Bednarek – wpław przez świat

11 udostępnień
11
0
0

Aleksandra Bednarek jest studentką Politechniki Łódzkiej, mistrzynią pływania w wodach otwartych i pływania zimowego. Oraz przesympatyczną, pełną energii osobą. SiedemÓsmych zdradza, jak połączyć studiowanie z pływaniem wyczynowym, opowiada o pływaniu w ekstremalnych warunkach, sportowych marzeniach i o planach zawodowych.

Aleksandra ukończyła szósty semestr na Politechnice Łódzkiej, gdzie studiuje inżynierię biomedyczną. W przyszłości chce projektować protezy kończyn, aby pomagać ludziom z niepełnosprawnościami. Przygodę z pływaniem zaczęła w wieku pięciu lat. Stwierdzono, że ma problemy z kręgosłupem i zalecono pływanie jako formę rehabilitacji. W świat profesjonalnego pływania, polegającego na treningach dwa razy dziennie oraz rywalizacji na zawodach ogólnopolskich, weszła jako 12-latka. Trenowała w klubie UKS SP 149 Łódź, a jej trenerkami były Danuta Jagiełło oraz Hanna Chojecka. Spotkanie z nimi obudziło prawdziwą pasję do sportu. Pierwszy medal na mistrzostwach Polski zdobyła w wieku 15 lat na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, a potem na 800 metrów stylem dowolnym.

W klasie maturalnej zaczęła pływać w wodach otwartych i szybko osiągać sukcesy. Kolejnym pomysłem na ciekawe życie było pływanie zimowe. To mało znane dyscypliny, wymagające dużo ciężkich treningów i zgody na kapryśność natury. Posłuchajcie o maratonie pływackim, który ma 46,5 kilometra, o zwierzętach, które można spotkać podczas pływania w wodach otwartych i o Koronie Oceanów – marzeniu pływaków w wodach otwartych.

Obecnie Aleksandra trenuje pod okiem Danuty Jagiełło oraz Pauliny Zając. Jeśli chodzi o zimowe pływanie i zawody w wodach otwartych, występuje w barwach klubu Worthersee Swim Austria.

Chcesz przeczytać relację Oli z przepłynięcia kanału Catalina? Zajrzyj na jej blog – kliknij TUTAJ

może Ci się spodobać

Biznes oparty na wartościach

Zmienia się podejście młodych ludzi do biznesu. Jeśli wchodzą już w jakieś przedsięwzięcia, podejmują jakąś pracę czy tworzą…
Katarzyna de Lazari Radek

O szczęście trzeba zabiegać

Większość z nas jest hedonistami, tylko nie zawsze sobie to uświadamiamy i nie zawsze mamy przestrzeń, aby ten…