© Adobe Stock

96-letni magister. W tym wieku skończył studia z wyróżnieniem!

0 udostępnień
0
0
0

Giuseppe Paterno w wieku 96 lat ukończył studia historyczne i filozoficzne, stając się najstarszym absolwentem studiów we Włoszech – poinformował serwis Nauka w Polsce za Agencją Reutera.

Rekordzista to były pracownik kolei, który zapisał się na studia na Uniwersytecie w Palermo w 2017 roku. Ukończył je z wyróżnieniem. Jego historia jest szalenie inspirująca.

Jak podała agencja Reutera, Paterno dorastał w biednej rodzinie i otrzymał tylko podstawową edukację. W czasie II wojny światowej służył w marynarce, później zaczął pracować na kolei. Po wojnie, w wieku 31 lat, ukończył szkołę średnią. Zawsze chciał kontynuować edukację.

Najstarszy absolwent twierdzi, że nie skończył studiów po to, aby pobić jakiś rekord. Zapisanie się na zajęcia było impulsem. „Teraz albo nigdy” – miał stwierdzić Paterno, który uważa, że „wiedza jest jak walizka, którą nosi się ze sobą, to skarb”.

Ponoć najstarszy student pisał wszystkie eseje na maszynie, podarowanej mu jeszcze przez jego mamę w 1984 roku (wówczas przeszedł na emeryturę!), nie korzystał również z pomocy internetu, a jedynie drukowanych książek i encyklopedii. Teraz zamierza poświęcić się dalszej pracy badawczej. Na naukę i gimnastykę mózgu nigdy, ale to nigdy nie jest za późno!

może Ci się spodobać
Pomniki "Oskarów" w Hollywood

Oscary po nowemu

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zamierza wprowadzić nowe zasady przyznawania nominacji w kategorii „najlepszy film”: Scenariusz filmu…