© Adobe Stock

7,5 miliona dolarów inwestycji w wegańskie sery

0 udostępnień
0
0
0

Nowy startup w przemyśle żywieniowym, Climax Foods, pochwalił się zebraniem prawie 8 milionów dolarów na udoskonalenie wegańskich zamienników nabiału. Firma założona przez byłego pracownika Google ma misję stworzenia zaawansowanych, roślinnych alternatyw serów i chce to uczynić za pomocą badań molekularnych. Dzięki badaniom pragnie dowiedzieć się, dlaczego produkty odzwierzęce jawią się w ludzkim umyśle jako smaczne.


U podstaw planów Climax Foods leży ochrona środowiska. Założyciel tej firmy Oliver Zahn twierdzi, że 90 proc. ssaków i 70 proc. ptaków to dziś zwierzęta fermowe, hodowane tylko w jednym celu – pośredniczenia w zamianie roślin na pokarm dla ludzi. „Przemysł produkcji mięsa i nabiału jest równie złożony, co szkodliwy – przykłada się do zmian klimatycznych w większym stopniu niż choćby przemysł transportowy i zużywa więcej wody oraz terenów niż inne działalności produkcyjne. Celem Climax Foods jest bezpośrednia zamiana roślin w coś, co będzie równie pożądane (jak produkty odzwierzęce – red.), ale bez tak ogromnego, niekorzystnego wpływu na środowisko” – mówi Zahn.

może Ci się spodobać

Kulinarny trend – koktajle

Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk i psychodietetyk, opowiada, dlaczego ceni koktajle: Napisałam cztery książki z przepisami na koktajle. Zaczęło się…
kawa

Kawa – legalny narkotyk

Niezależnie od kraju czy kultury, sięga po nią codziennie gros ludzi na ziemi. Skąd nasze upodobanie do kawy?…