© Adobe Stock

7,5 miliona dolarów inwestycji w wegańskie sery

0 udostępnień
0
0
0

Nowy startup w przemyśle żywieniowym, Climax Foods, pochwalił się zebraniem prawie 8 milionów dolarów na udoskonalenie wegańskich zamienników nabiału. Firma założona przez byłego pracownika Google ma misję stworzenia zaawansowanych, roślinnych alternatyw serów i chce to uczynić za pomocą badań molekularnych. Dzięki badaniom pragnie dowiedzieć się, dlaczego produkty odzwierzęce jawią się w ludzkim umyśle jako smaczne.


U podstaw planów Climax Foods leży ochrona środowiska. Założyciel tej firmy Oliver Zahn twierdzi, że 90 proc. ssaków i 70 proc. ptaków to dziś zwierzęta fermowe, hodowane tylko w jednym celu – pośredniczenia w zamianie roślin na pokarm dla ludzi. „Przemysł produkcji mięsa i nabiału jest równie złożony, co szkodliwy – przykłada się do zmian klimatycznych w większym stopniu niż choćby przemysł transportowy i zużywa więcej wody oraz terenów niż inne działalności produkcyjne. Celem Climax Foods jest bezpośrednia zamiana roślin w coś, co będzie równie pożądane (jak produkty odzwierzęce – red.), ale bez tak ogromnego, niekorzystnego wpływu na środowisko” – mówi Zahn.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać
medytacja sen jak lepiej spać

Medytacja na spokojny sen

Zdarza się, że nie możesz zasnąć, bo w głowie masz mnóstwo rozbieganych myśli? Przewracasz się z boku na…
alpakoterapia

Odkrywamy alpakoterapię

Towarzystwo zwierząt potrafi działać na ludzi kojąco. Nie bez powodu psychoterapeuci zalecają terapię z ich udziałem: hipoterapię, dogoterapię…