7 polskich graficzek i grafików
© Ola Niepsuj/Facebook

7 polskich graficzek i grafików, których warto znać

13 udostępnień
13
0
0

Dziś Dzień Grafika. W SiedemÓsmych celebrujemy dzień artystów, którzy na co dzień kolorują” nasze życie, wnoszą w nie trochę radości, trochę śmiechu, trochę zabawy, trochę piękna, a czasem też refleksję.

Jan Bajtlik

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (już podczas pierwszego roku studiów robił okładki dla „Krytyki Politycznej”), wykładowca Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, członek STGU (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej). Niedawno skończył 30 lat.

Za co go kochamy?

Za jego bajeczne nadruki na apaszkach, szalach, kocach, tkaninach i ceramice z logo Hermès. Za ilustracje wykonane i teksty napisane do książki wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry – Nić Ariadny. Mity i Labirynty. Za książkę aktywnościową Typogryzmoł, wspomagającą naukę liter, i przetłumaczoną na sześć języków. Za grafiki wykonane na zegarki Swatch. Za plakat „Weź się do kupy”, wykonany z szablonu na arkuszach papieru, które artysta porozwieszał w okolicy miejsca, gdzie mieszkał. Wreszcie za malowanie butów – tak samo snikersów z okazji 40-lecia marki Bensimon, jak pary Camperów pomalowanych przez Bajtlika i wystawionych na licytację w tegorocznej edycji WOŚP.

bajtlik.eu

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać

Magiczny stoicyzm

Derren Brown, jeden z najbardziej znanych mentalistów na świecie, przekonuje w swoim poradniku filozoficznym „Happy”, że szczęście to wyłącznie sztuczka umysłu,…