gdzie wypić kawę
© Adobe Stock

7 miejsc, w których wypijesz świetną kawę

2 udostępnień
1
0
1

Wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić początku dnia bez napoju bogów. Przyjemnie jest wypić go w specjalnie kawie poświęconym miejscu, gdzie na jej parzeniu się znają, oferują ciekawy wybór gatunków i mieszanek kaw oraz potrafią zadbać o klimat do rozkoszowania się jej smakiem i aromatem.

Kawa jest jedną z moich największych miłości. Gdy jestem w nowym miejscu, poświęcam sporo czasu na wyszukanie klimatycznych lokali z dobrą kawą, do których będę mogła wracać i polecać je innym. Oto 7 miejsc w polskich miastach, które są efektem mojego „researchu”. Sprawdzone, pokochane, z czystym sercem mogę polecić je innym kawoszom.

Stor / Warszawa

Kiedy mieszkałam w stolicy, stacjonowałam w lewobrzeżnej dzielnicy Warszawy, na Powiślu. To właśnie tam pewnego razu na kawę wpadłam do Stor. Miejsce od progu mnie urzekło. Miało charakter, magiczny klimat, no i… naprawdę wyjątkową kawę.

Cafe Stor ma dwie powiślańskie lokalizacje: przy przepięknej Tamce oraz przy ul. Brackiej. Ja upodobałam sobie tę pierwszą. Powierzchnia kawiarni pozwala na oddech, spore witryny zapewniają światło gąszczowi roślin, które zasiedlają lokal. A latem (jak ktoś lubi, to i zimą) można w iście skandynawskim stylu wyjść z kawą na ławkę przed kawiarnią.

Kawę w Stor parzą różnymi metodami (ciśnieniowo, przelewowo), a podają w porcelanowym kubku lub filiżance ze złoconym detalem. Jeśli chcemy ją wziąć na wynos, nie ma sprawy – Take!Cup, ale za naczynie trzeba zapłacić kaucję. O poranku w Stor do kawy można zaserwować sobie owsiankę, granolę, autorską kanapkę lub ciasto. Ambitny plan kawiarni przewiduje, by od tego roku całe jej menu stało się „zielone”.

PS. W lokalu można kupić sprzęt do parzenia kawy w domowym zaciszu.

może Ci się spodobać
mirabelki

Sezon na mirabelki

Starszym pokoleniom mirabelki kojarzą się ze smakiem kompotu. Dla dzieciaków dorastających w Polsce w latach 70. i 80.…

Zimowy niezbędnik na śniegi i mrozy

Co jest priorytetem w sezonie zimowym? Przede wszystkim ciepło. Pić ciepłe napoje, spożywać ciepłe posiłki, rozgrzewać stopy, dłonie,…